Plusy oraz minusy brania pożyczek od prywatnych firm.

Nadchodzi z biegiem życia taki okres, gdy zaczyna nie wystarczać funduszy. W takiej sytuacji trzeba przemyśleć,w jaki sposób je uzyskać.Istnieje trochę opcji do wyboru. Po pierwsze zaciągnięcie kredytu w banku. Jednak, w sytuacji gdy przeszłość kredytowa nie rysuje się w kolorowych barwach, instytucja może nie nie przychylić się możliwości udzielenia pożyczki. Wówczas najlepiej zaciągnąć pożyczkę pozabankową. Sprawdźmy, jakie są plusy i minusy takiej decyzji.

Rozpocznijmy od mniej optymistycznych stron. Fundamentalną słabością chwilówki pozabankowej jest jej dużo wyższe oprocentowanie. Samodzielne przedsiębiorstwa chcą niejednokrotnie zarobić majątek na pożyczkobiorcy. Okazuje się, że RRSO sięga aż kilkudziesięciu procent. Poza tym, niejednokrotnie należy także ponieść różne dodatkowe opłaty, których wydaje się, że umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z podpisywanymi dokumentami.

Teraz kolej zalet, których także można kilka wymienić. Przede wszystkim nie trzeba posiadać zaświadczenia o dobrej historii kredytowej. Prywatne instytucje udzielą pożyczki nawet osobie, która może pochwalić się problemami z długami. Poza tym w bardzo szybkim czasie można dostać niezbędne pieniądze. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, a w niektórych przypadkach zaledwie przesłać sms.

Pieniążki kilka chwil później pojawiają się już na koncie bankowym.

Decyzja, czy warto zaciągać pożyczki pozabankowe, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas posiada różną sytuację życiową i ma inne wymagania. Hipotetyczny kredyt powinno się dopasować do swoich.

Zobacz więcej: Szybka pożyczka online